Obywatele RP planują manifestacje przed siedzibami PO, PSL i Nowoczesnej

Polska
Obywatele RP planują manifestacje przed siedzibami PO, PSL i Nowoczesnej
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News

Obywatele RP chcą pikietować przed siedzibami PO, PSL i Nowoczesnej w środę, czwartek i piątek. "Chcemy uzyskać odpowiedź od polskich partii demokratycznych, czy naprawdę chcą wygrać jesienne wybory, jak planują to zrobić i jak widzą demokrację w Polsce" - wskazali.

"Apelujemy do wszystkich demokratycznych partii politycznych oraz do środowisk obywatelskich i organizacji pozarządowych o utworzenie obozu reformy państwa z programem narodowej zgody i budowy państwa, którego podstaw aksjologicznych i prawnych nikt nie będzie kwestionował" - poinformowali Obywatele RP.

 

Jak podkreślili, mają swój program, ale nie chcą go narzucać. "Chcemy skonfrontować nasz program z programami polskich partii, chcemy debaty o przyszłości Polski" - stwierdzili w oświadczeniu.

 

Obywatele RP przedstawią postulaty

 

"Na naszych banerach są hasła: Jedna lista demokratów wyłoniona w prawyborach do Sejmu; Konstytucyjna większość, ustrojowa reforma kraju; Obywatelski Senat. Z tymi postulatami staniemy w najbliższych dniach w Warszawie przed siedzibami partii" - wyliczyli.

 

Jak doprecyzowali w środę od godz. 10 będą pikietować pod siedzibą Platformy Obywatelskiej, w czwartek o tej samej porze pod siedzibą PSL, a w piątek również od godz. 10 - pod siedzibą Nowoczesnej.

 

Manifestacje nie tylko w stolicy

 

"Pikiety przed siedzibami partii demokratycznych odbędą się również poza Warszawą (m.in. w Łodzi)" - zaznaczyli.

 

Obywatele RP przypomnieli jednocześnie, że na początku czerwca pikietowali w tej sprawie przed Radami Krajowymi PO, Nowoczesnej i SLD.

 

"Wcześniej przekazaliśmy nasze żądania na ręce demokratycznych partii politycznych, m.in. PO, Nowoczesna, SLD, PSL, Wiosna Roberta Biedronia" - napisali na swojej stronie internetowej

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie