Nie miał prawa wyjechać na drogę. Ciężarówkę "zżerała" rdza, a kierowca złamał zakaz ruchu

Moto
Nie miał prawa wyjechać na drogę. Ciężarówkę "zżerała" rdza, a kierowca złamał zakaz ruchu
WITD Poznań

Ta ciężarówka nie powinna w ogóle wyjechać na drogę - stwierdzili inspektorzy transportu drogowego z Poznania po kontroli pojazdu na miejskim odcinku krajowej "10". Elementy pojazdu były "nadgryzione" przez rdzę, uszkodzone i z licznymi wadami, które zagrażały bezpieczeństwu. Zespół pojazdów trafił na parking strzeżony.

W trakcie kontroli inspektorzy ujawnili poważne usterki - uszkodzone tarcze hamulcowe i pęknięty przewód układu hamulcowego, nadmiernie zużyty bieżnik jednej z opon, brak jednego światła mijania oraz wadliwe szkło halogenu przeciwmgłowego.


Uszkodzony amortyzator z tyłu samochodu oraz liczne ślady korozji na ramie nośnej - to kolejne wykryte przez inspektorów nieprawidłowości.

 

Wyruszył w Boże Ciało


Dodatkowo, ciężarówka polskiego przewoźnika wyjechała w trasę z transportem folii spożywczej 20 czerwca, czyli w święto Bożego Ciała, łamiąc tym samym obowiązujący wówczas zakaz ruchu dla niektórych pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton.


Dalsza podróż zakończyła się odholowaniem ciężarówki na parking. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 6 tysięcy złotych.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie