Lew-maskotka na wolności. Pracownicy zoo zorganizowali "obławę"

Świat
Lew-maskotka na wolności. Pracownicy zoo zorganizowali "obławę"
Facebook/@tobezoo

Japoński ogród zoologiczny Tobe w prefekturze Ehime zorganizował szkolenie dla pracowników na wypadek wydostania się z wybiegu niebezpiecznego zwierzęcia. W akcji nie uczestniczyło jednak żadne żywe zwierzę - jeden z pracowników ubrał się w pluszowy strój maskotki lwa. Po zorganizowanej akcji, udawany drapieżnik został "trafiony" strzałką usypiającą i schwytany.

Po wydostaniu się "lwa" z wybiegu, odwiedzający zoo zostali poproszeni o opuszczenie obiektu. Następnie pracownicy, za pomocą siatki, zablokowali drapieżnikowi drogę ucieczki.

 

W ramach ćwiczeń symulowano też atak zwierzęcia na jednego z pracowników. "Lew" po jakimś czasie został trafiony pociskiem, mającym imitować strzałkę usypiającą. Ostatecznie zwierzę schwytano tuż przy wybiegu... dla lwów. Zwierzęta bacznie obserwowały całą akcję.

 

 

"Co roku organizujemy takie ćwiczenia, ale pierwszy raz przeprowadziliśmy je, gdy zoo było otwarte dla zwiedzających" - poinformowało zoo na Facebooku. Pracownicy zapewnili, że szkolenia mają na celu zapewnienie, jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ ogrodzenia mogą zostać uszkodzone m.in. w wyniku trzęsień ziemi.

 

Wideo, na którym widać przebieg akcji opublikowała japońska agencja Manichi News Group.

bas/luq/ polsatnews.pl, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie