Śmierć Polaków nad wodą we Włoszech

Świat
Śmierć Polaków nad wodą we Włoszech
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/TeaMeister

55-letnia Polka zmarła w poniedziałek podczas kąpieli w basenie w ośrodku w Minerbio koło Bolonii, a parę dni wcześniej znaleziono ciało 40-letniego turysty z Polski, który wypoczywał nad jeziorem Garda. Nie są jeszcze znane dokładne przyczyny śmierci obu osób. We Włoszech panują w ostatnich dniach upały, temperatura nie spada poniżej 30 st. C.

40-letni Polak zmarł w piątek z powodu nagłego zatrzymania akcji serca. Mężczyznę znaleziono ok. godziny 16:45 na plaży w Malcesine, to popularny kurort wypoczynkowy nad jeziorem Garda. Ratownicy podjęli próbę reanimacji, ale niestety było za późno, stwierdzili zgon turysty.

 

Włoskie media informują, że w tym samym miejscu, zaledwie kilka godzin wcześniej, zmarł 53-letni turysta z Niemiec. Mężczyzna zasłabł podczas pływania. Został wyciągnięty z wody przez świadków, ale reanimacja okazała się nieskuteczna i zmarł na oczach zrozpaczonej żony. 


Karabinierzy sprawdzają dokładne okoliczności śmierci.

 

Zasłabła w basenie


W poniedziałek zmarła natomiast 55-letnia Polka, która odpoczywała w jednym z ośrodków w Minerbio w okolicach Bolonii. Kobieta pływała w basenie i nagle zasłabła.


Świadkowie wezwali natychmiast pomoc, kobietę wyciągnięto z wody i podjęto reanimację. Polka zmarła w drodze do szpitala.


Polka mieszkała na stałe w Bolonii i pracowała jako opiekunka dzieci.

grz/ ilrestodelcarlino.it, ildolomiti.it, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie