Dokąd Polacy polecą na wakacje? Nowy lider wśród zagranicznych kierunków

Polska
Dokąd Polacy polecą na wakacje? Nowy lider wśród zagranicznych kierunków
pixabay.com/skeeze

- W tym roku w biurach podróży najlepiej sprzedają się wycieczki do Turcji - powiedziała polsatnews.pl Ewa Kubaczyk z Polskiej Izby Turystyki. Dodała, że to "wielki powrót tego kraju do łask", ponieważ przez ostatnie trzy lata liderem była Grecja.

Wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków znajdują się także Włochy, Chorwacja, Bułgaria i Hiszpania. - Basen Morza Śródziemnego zawsze był w kręgu zainteresowań turystów - dodała przedstawicielka PIT.

 

Jak dodała, podróżni zważają jednak na sytuację polityczną. W latach 2015-2016 znacząco zmniejszyła się bowiem liczba podróżujących m.in. do Egiptu i Tunezji; stać za tym miały niepokoje społeczne w tych krajach. Dopiero teraz te kierunki na nowo stają się popularne - wynika z danych Polskiej Izby Turystycznej.

 

Wi-Fi i darmowe leżaki

 

- Aż 75 proc. turystów podróżujących z biurami podróży w 2018 r. wybrało hotele cztero lub pięciogwiazdkowe - wskazała Ewa Kubaczyk. 

 

Dodała, że wśród udogodnień Polacy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo, odległość od plaży i widok zza okna pokoju; chcą też, by wyżywienie było w standardzie all inclusive. 

 

Ważne są również - według Kubaczyk - dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatne korzystanie do leżaków i ręczników. Natomiast rodzicom zależy, by animacje dla dzieci były prowadzone w języku polskim.

 

Coraz więcej turystów

 

Z danych wynika, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje. Rekordowy pod tym względem był 2017 r. - Wówczas liczba turystów zwiększyła się o 20 proc. względem poprzedniego roku. Obecnie ten wzrost nie jest tak duży, ale jest zauważalny - powiedziała Ewa Kubaczyk.

 

W ubiegłym roku ruch turystyczny na świecie był o ok. 6 proc. większy niż w 2017 r. - oszacowała Światowa Organizacja Turystyki.

wka/zdr/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze