Jeden pijany, drugi bez prawa jazdy. Zamieniali się za kierownicą w trakcie jazdy

Moto
Jeden pijany, drugi bez prawa jazdy. Zamieniali się za kierownicą w trakcie jazdy
WITD Białystok

Kierowca samochodu dostawczego po zatrzymaniu przez inspektorów transportu drogowego w Białymstoku usiłował opuścić kabinę od strony pasażera. Funkcjonariusze kazali mu zjechać na pobliski punkt kontrolny. Ku ich zaskoczeniu zza kierownicy wysiadł drugi z mężczyzn jadących autem. Okazało się, że nieoczekiwana zmiana miejsc wynikała z tego, że kierowca nie miał prawa jazdy. Drugi za to był pijany.

Inspektorzy z Białegostoku postanowili skontrolować samochód dostawczy wiozący drewno, gdyż podejrzewali, że jest przeładowany. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie, że może być nietrzeźwy, ale badanie nie wykazało nieprawidłowości.

 

Dalsze czynności należało prowadzić na najbliższym punkcie kontroli umożliwiającym ważenie. Wydano więc kierowcy polecenie dojazdu w asyście auta inspekcyjnego na wskazane miejsce.

 

Auto było przeładowane o 1700 kg 


Po dotarciu na punkt kontrolny okazało się, że nastąpiła nieoczekiwana zmiana miejsc. Za kierownicą siedział mężczyzna, który poprzednio był pasażerem. Niezwłocznie zbadano trzeźwość aktualnego kierowcy, a wyniki były jednoznaczne: stan nietrzeźwości - 0,2 mg/l alkoholu.


Przyczyną nietypowego zachowania obu mężczyzn było to, że pierwszy z nich nie posiadał żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów.


Ostatecznie czynności kontrolne zakończono ważeniem auta dostawczego z ładunkiem i stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 1700 kilogramów.

 

 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie