Moda: ekomężczyzna tegorocznego lata - boso, w bieliźnie, z kłosem w dłoni

Kultura

W zwiewnej bluzce, bermudach, do tego z płócienną torbą, koniecznie boso i ze źdźbłem zboża w ręku - w takim stylu dyrektor kreatywny włoskiej marki Numero 00 - Valerio Farina proponuje wkroczyć w nadchodzący sezon wiosna-lato 2020. Tym samym projektant zwraca uwagę na ogromną potrzebę dbania o środowisko, które z roku na rok jest coraz mocniej zanieczyszczane, również przez firmy odzieżowe.

Ubrania w najniższej męskiej kolekcji Numero 00 zostały wykonane wyłączenie z naturalnych materiałów, pochodzących, nie tylko z recyklingu, ale również z papai czy kukurydzy.

 

Zgodnie z hasłem kolekcji "Poczuj się naturalnie", na mediolańskim wybiegu nie mogło zabraknąć też luźnych t-shirtów, bawełnianych bluz i trampek.

 

Trend na szycie bez szkody dla środowiska coraz częściej wkracza na wybiegi. Pionierką ekotrendu w modzie jest brytyjska kreatorka Stella McCartney. Jej kolekcje powstają wyłączenie z odnawialnych materiałowych. W jej szafie są m.in. wegańskie sneakersy, ubrania z ekoskór oraz organicznej bawełny czy wiskozy.

 

To reakcja na globalne zanieczyszczenie środowiska. Rocznie na świecie produkowanych jest ponad 300 milionów ton plastiku, który w naturalnym środowisku rozkłada się do nawet tysiąca lat.

 

Ekolodzy szacują, że jeżeli będziemy zanieczyszczać środowisko w takim tempie, co dziś, bez zmian przyzwyczajeń i recyklingu, to w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.

 

Mrzena Ignor/Polsat News

 

Marzena Ignor/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie