Koń w garniturze od znanego projektanta. Tak ubrany ruszy w wyścigach konnych

Kultura
Koń w garniturze od znanego projektanta. Tak ubrany ruszy w wyścigach konnych
Pixabay/bhakti2

Jeden z irlandzkich koni ma szansę zyskać tytuł najlepiej ubranej postaci na wyścigach. Grupa krawców zaprojektowała dla niego trzyczęściowy garnitur znanej marki Harris Tweed, będącej najsłynniejszą i najbardziej prestiżową w świecie tweedowych strojów. Na wełniany garnitur zużyto aż 18 metrów materiału.

Trzyczęściowe garnitury Harrisa są luksusem zarezerwowanym dla ekstrawaganckich mężczyzn biorących udział w wyścigach konnych. Tym razem szwaczkom i krawcom w cztery tygodnie udało się stworzyć elegancką alternatywę dla konia Morestead – doświadczonego wyścigowca z Irlandii.

 

 

18 metrów tkaniny

 

Emma Sandham-King i jej zespół zużyli 18 metrów specjalnej tweedowej tkaniny do uszycia stroju. To aż dziesięć razy więcej, niż przy kompletowaniu standardowego garnituru.

 

Marka Harris Tweed wywodzi się z wyspy Harris należącej do Wielkiej Brytanii i jest chroniona ustawą parlamentarną. Firmowy materiał musi spełniać wiele wymogów, m.in. powinien być utkany ręcznie na wyspie, a tkanina powinna być farbowana barwnikami pozyskanymi z lokalnych roślin.

 

Całość prezentuje się następująco: spodnie i marynarka, śnieżnobiała koszula, niebieski krawat oraz kaszkiet ze specjalnymi wycięciami. Jak mówi projektantka stroju "to była przyjemność pracować z Morestead'em".

 

Wyścigi w Cheltenham

 

Festiwal w Cheltenham to ważna pozycja w kalendarzu wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. W wydarzeniu biorą udział najlepsze brytyjskie i irlandzkie konie wyścigowe, które przez cztery dni ustawiają się w szeregu by walczyć o pierwsze miejsce w wyścigu. Impreza ma miejsce w Cheltenham na południu Anglii w marcu – zazwyczaj zbiega się z Dniem Świętego Patryka.

 

Sky News

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie