Próbował wykonać magiczną sztuczkę legendarnego czarodzieja. Prawdopodobnie utonął

Świat
Próbował wykonać magiczną sztuczkę legendarnego czarodzieja. Prawdopodobnie utonął
Rangan Datta Wiki/CC BY-SA 4.0; Zdj. ilustracyjne
Rzeka Hugli

Indyjski magik 41-letni Chanchal Lahiri znany jako Mandrake próbował odtworzyć sztuczkę Harrego Houdiniego. Mężczyzna najpierw został skuty łańcuchami, a następnie za pomocą dźwigu opuszczono go do rzeki Hugli. Prestidigitatorowi nie udało się jednak wypłynąć na powierzchnię. Policja i służby ratownicze szukają ciała iluzjonisty.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 12:35 czasu lokalnego w Kalkucie. Sztuczka wykonywana była na oczach licznie zgromadzonych widzów, którzy przyglądali się pokazowi z dwóch statków pasażerskich.

 

- Gdy magik długo nie wypływał, ludzie wpadli w panikę. Niektórzy z widzów twierdzili, że widzieli jak mężczyzna szarpie się z kłódkami i łańcuchami pod powierzchnią wody. Policja wysłała na miejsce grupę nurków, jednak ciała do tej pory nie odnaleziono - powiedział dziennikowi "Times of India" komisarz Syed Waquar Raza z dywizji portowej policji w Kalkucie.

 

 

Nie była to pierwsza próba odtworzenia sztuczki Houdiniego przez Lahriego. W 2013 r. mężczyzna wszedł do zamkniętej klatki, którą następnie opuszczono pod wodę. Magik wypłynął na powierzchnię po sześciu sekundach. Na brzegu jednak zaatakowali go wściekli widzowie. Zarzucili mu oszustwo, bo według obserwujących miał wydostał się z klatki dzięki dodatkowym drzwiom.

 

bas/hlk/ BBC, Indian Times

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze