Policja opublikowała nagranie z zatrzymania podejrzanego o morderstwo 10-letniej Kristiny

Polska

22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi dożywocie. Policja opublikowała nagranie z momentu aresztowania podejrzanego o morderstwo.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem postawiła prokuratura 22-letniemu mężczyźnie, który został w niedzielę zatrzymany w związku z morderstwem 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku - powiedział prok. Marek Pindera.

 

W poniedziałek nadal będą prowadzone czynności w tej sprawie.

 

- Podejrzany o morderstwo 10-latki myślał, że będzie to zbrodnia doskonała i od samego początku tak zaplanował jej wykonanie jak i wyrobienie sobie różnego rodzaju alibi, aby wprowadzić śledczych na fałszywe tropy. Mężczyzna znał zarówno dziewczynkę jak i jej matkę, jednak konkubent czy partner to zbyt daleko idące słowa - powiedział Polsat News rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

 

Rany kłute klatki piersiowej i szyi

 

Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi; zbrodnia miała podłoże seksualne.

 

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek około godziny 17 w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

 

Dziewczynka w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie