Czy jesteś za karą śmierci w przypadku najcięższych przestępstw? Sonda polsatnews.pl

Polska
Czy jesteś za karą śmierci w przypadku najcięższych przestępstw? Sonda polsatnews.pl
Pixabay.com/Ichigo121212

Zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku wstrząsnęło Polską. Przyczyną jej śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Do zbrodni przyznał się 22-latek, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie. W naszej sondzie, pytamy: czy w przypadku najcięższych i najbardziej brutalnych przestępstw, powinna zostać wprowadzona kara śmierci.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że wobec podejrzanego 22-latka prowadzone są badania biologiczne, które służą temu, by potwierdzić przekonanie śledczych wynikające z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego potwierdzonego przyznaniem się 22-latka do winy.

 

- Na pewno będziemy domagać się kary dożywocia z możliwością ograniczenia warunkowego przedterminowego zwolnienia, bo takie tylko możliwości daje dzisiejszy kodeks karny - powiedział Ziobro. 

 

W sobotę minister sprawiedliwości podkreślał, że "za ogromną krzywdę dziewczynki należy się tej bestii najsurowszy wymiar kary". - Ubolewam, że jeszcze nie weszło w życie bezwzględne dożywocie, które w miniony piątek z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości uchwalił parlament. To będzie najwyższa kara, jaką będzie można wymierzyć za najcięższe zbrodnie w sytuacji, gdy nie jest możliwe przywrócenie kary śmierci. A to ona w moim przekonaniu byłaby sprawiedliwą zapłatą za tak okrutny mord na niewinnej dziewczynce - podkreślił Ziobro.

luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej
Czy jesteś za karą śmierci w przypadku najcięższych przestępstw?
Czy jesteś za karą śmierci w przypadku najcięższych przestępstw?
  • TAK
    74,0%
  • NIE
    26,0%
Głosów: 11718

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie