Pierwszy dom społeczności LGBT+ w Krakowie. "Miejsce spotkań, integracji, wsparcia"

Polska
Pierwszy dom społeczności LGBT+ w Krakowie. "Miejsce spotkań, integracji, wsparcia"
Facebook/DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości

Dom Eq - Krakowskie Centrum Równości to nazywa pierwszego w Krakowie "domu" dla społeczności LGBT+, który w weekend rozpoczął działalność. Zgodnie z zapowiedziami pomysłodawców ma to być miejsce wydarzeń kulturalnych, wsparcia psychologicznego.

- To miejsce spotkań, integracji, wsparcia. Tworzone przez ludzi dla ludzi. Nie ma tu miejsca na walkę z kimkolwiek - powiedział w niedzielę Łukasz Siemieniec, prezes zarządu Federacji Znaki Równości, która jest inicjatorem utworzenia centrum. Przyznał, że jest to pierwsze tego typu miejsce w Krakowie.

 


Obiekt, o powierzchni 120 mkw., ma mieć charakter wielofunkcyjny. Organizowane tu będą wydarzenia kulturalne, działać mają poradnie specjalistyczne, służące m.in. pomocą prawną i psychologiczną. W wynajętym na rynku komercyjnym dwupiętrowym budynku mieścić się będą także biura organizacji tworzonych przez społeczności LGBT+. Obiekt w okolicach ronda Matecznego jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

 


Przez najbliższe miesiące Dom Eq (eq - skrót od ang. equality, po polsku - równość i od eq - inteligencji emocjonalnej)- Krakowskie Centrum Równości będzie otwarty w wybrane dni i o wybranych porach. Docelowo ma działać codziennie.

Obiekt wynajęty został dzięki grantowi z Fundacji Batorego i ze zbiórek internetowych.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie