Skatował 13-latka, bo ten chciał usiąść na przystanku i przestawił mu butelkę z piwem

Polska
Skatował 13-latka, bo ten chciał usiąść na przystanku i przestawił mu butelkę z piwem
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Artur Andrzej

21-latek na jednym z przystanków autobusowych w gdańsku pobił 13-letniego chłopca. Wszystko zaczęło się od tego, że nastolatek, by usiąść na ławce, przesunął butelkę z piwem należącą do mężczyzny. Innym oczekującym na autobus nie udało się odciągnąć agresora, który wpadł w szał. Przestał bić nastolatka dopiero, kiedy nadjechał autobus, do którego wsiadł. Został już złapany.

Chłopiec razem ze swoimi kolegami i koleżankami czekał na autobus i gdy chciał przestawić butelkę z piwem, która stała na ławce, podbiegł do niego stojący za przystankiem mężczyzna i zaczął go bić.


Znajomi chłopca próbowali interweniować, ale agresywny mężczyzna groził, że ich też pobije. Sprawca uciekł, kiedy podjechał autobus, a 13-latkowi pomogły osoby, które wysiadły z pojazdu. Świadkowie zaalarmowali policjantów oraz ratowników medycznych, którzy przewieźli chłopca do szpitala.


Śledczy poszukiwali napastnika przez kilka dni. Szybko ustalili jego tożsamość, ale mężczyzna zaczął się ukrywać. W środę w nocy zatrzymali 21-latka, którego doprowadzą do prokuratury. Tam mężczyzna usłyszy zarzut uszkodzenia ciała z pobudek chuligańskich. Za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności.

grz/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie