Wytwarzali narkotyki i kradli samochody. Wpadli w ręce CBŚP [WIDEO]

Polska

Trzy grupy przestępcze zajmujące się wytwarzaniem i handlem narkotykami rozbiło CBŚP na Dolnym Śląsku. Członkowie jednej z nich kradli również samochody w Polsce i za granicą. Łącznie w ramach trzech śledztw zatrzymano 10 osób. Służby zlikwidowały laboratoria służące do produkcji narkotyków i zarekwirowały ponad 24 tys. tabletek z zakazaną substancją.

W ramach pierwszego ze śledztw policjanci z CBŚP, Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz funkcjonariusze dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu przeszukali mieszkania należące do czterech osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i handlem narkotykami.

 

W jednym z lokali znajdowało się laboratorium do produkcji metamfetaminy. Znaleziono też 24 tys. tabletek zawierających pseudoefedrynę. W innych lokalach funkcjonariusze zabezpieczyli również metamfetaminę, marihuanę - podało CBŚP.

 

Zabezpieczono też części z samochodów skradzionych w Niemczech. Członkowie tej grupy oprócz zarzutów dotyczących handlu narkotykami usłyszeli też zarzuty kradzieży i paserstwa samochodów na terenie Polski i za granicą.

 

Kolejne laboratorium zlikwidowane

 

W ramach innego dochodzenia policjanci CBŚP na terenie powiatu zgorzeleckiego zlikwidowali kolejne laboratorium metamfetaminy i pseudoefedryny. Tu zatrzymano dwie osoby.

 

W ostatnim ze śledztwo działania służb prowadzone były na Dolnym Śląsku oraz w Czechach. Zatrzymano cztery osoby, którym postawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i rozprowadzaniem środków odurzających.

 

Każde z tych śledztw jest prowadzone pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie