Miała przywłaszczyć 460 tys. zł z DPS. Policja zatrzymała zakonnicę

Polska
Miała przywłaszczyć 460 tys. zł z DPS. Policja zatrzymała zakonnicę
pixabay

Policja zatrzymała 42-letnią siostrę zakonną, która jest podejrzana o przywłaszczenie 460 tysięcy złotych z kasy Domu Pomocy Społecznej - poinformował Jacek Mikłuszka, zastępca prokuratora okręgowego w Opolu.

Policję o braku ponad 400 tysięcy złotych w kasie Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim poinformowano w pierwszych dniach czerwca. W tym samym czasie zniknęła jedna z sióstr zakonnych pracujących w DPS. Policja połączyła te dwa fakty. Kobietę zatrzymano na terenie Dolnego Śląska.

 

Oprócz zakonnicy funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca Opola - znajomego kobiety. Według ustaleń prokuratury, to on miał namówić siostrę do zabrania pieniędzy z kasy DPS. W sumie siostra dała mu ponad pół miliona złotych, bo oprócz środków z DPS przekazała mu własne oszczędności. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura nie ujawnia więcej szczegółów zdarzenia.

 

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Siostra przebywa w areszcie domowym. Za zarzucane czyny obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie