Prokuratura: prawniczka przywłaszczyła 175 tys. zł odszkodowania za śmierć dziecka

Polska
Prokuratura: prawniczka przywłaszczyła 175 tys. zł odszkodowania za śmierć dziecka
Polsat News

Wrocławska prokuratura oskarża radczynię prawną Małgorzatę L. o przywłaszczenie 175 tys. zł odszkodowania przyznanego rodzinie za śmierć 15-letniego dziecka. - L. była pełnomocnikiem rodziny zmarłego Jakuba w spawie o odszkodowanie. Pieniądze otrzymała na konto, ale nie przekazała ich swoim klientom - wyjaśnia polsatnews.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Oskarżona nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że przekazała pieniądze swoim klientom w gotówce, ale jak dotąd nie przedstawiła na to żadnych dowodów. 

 

Rodzinną tragedię, do której doszło w 2008 r. w Biestrzykowie koło Oławy szeroko opisała "Gazeta Wrocławska". 15-letni Jakub szedł poboczem, kiedy został śmiertelnie potrącony przez samochód. Rodzice chłopca Krystyna i Arkadiusz P. wystąpili do sądu o odszkodowanie. Reprezentowała ich wrocławska mecenas.

 

Jak twierdzi rodzina, Małgorzata L. nie poinformowała jej, gdy w sprawie zapadł wyrok, a firma ubezpieczeniowa wypłaciła należność na konto kancelarii. Bliscy 15-letniego Jakuba kontaktowali się ze swoją pełnomocnik mniej więcej co pół roku, a ta miała konsekwentnie odpowiadać, że sprawa jest w toku, bo firma ubezpieczeniowa cały czas odwołuje się od wyroku. Taka sytuacja miała trwać przez pięć lat.

 

Postępowanie dyscyplinarne w izbie radców prawnych

 

W końcu rodzice Jakuba nabrali podejrzeń co do radczyni, skontaktowali się z innym prawnikiem, a ten pomógł im przeprowadzić własne śledztwo.

 

O przywłaszczenie pieniędzy mecenas została oskarżona w grudniu 2016 roku. Toczy się przeciwko niej również postępowanie dyscyplinarne w izbie radców prawnych. 

 

Na kolejnej rozprawie oskarżona ma złożyć wyjaśnienia i przedstawić swoją wersję zdarzeń - podała Gazeta Wrocławska. 

las/ml/ "Gazeta Wrocławska"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie