Tir wywrócił się na A4. Duże utrudnienia

Polska
Tir wywrócił się na A4. Duże utrudnienia
gliwice.slaska.policja.gov.pl

W rejonie węzła autostradowego Gliwice-Sośnica kierowca ciągnika siodłowego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas zieleni. Ciężarówka uderzyła w bariery i przewróciła się na jezdnię. Ciężko ranny kierowca trafił do szpitala. Jak podaje policja, przyczyną wypadku mógł być wystrzał opony. Ruch odbywa się jednym pasem w kierunku Wrocławia.

Do wypadku doszło ok. 6:30 na 304. kilometrze autostrady. Ok. 8:00 służby udrożniły jeden pas ruchu w kierunku Wrocławia. 

 

Na autostradzie tworzą się korki. Prace związane z usuwaniem pojazdu mogą potrwać kilka godzin.

 

Kierowca zakleszczony w kabinie


Ciężarówka, która przewoziła rolki stali przewróciła się po tym, jak uderzyła w bariery energochłonne. Kierowca był zakleszczony w kabinie. Poważnie rannego mężczyznę uwolnili strażacy, a helikopter LPR przetransportował go do szpitala.


Jak poinformował Dziennik Zachodni, część kierowców nie utworzyła korytarza życia, przez co dojazd służb na miejsce wypadku był utrudniony.

 

 

Zderzenie na objeździe

 

Policja wyznaczyła objazdy: A4 kierunek Katowice – objazd na DK88 Kleszczów, A4 kierunek Wrocław – na DK78 Bojków.

 

Jak poinformowali funkcjonariusze, kierowcy powinni wykazać się ostrożnością przy korzystaniu z objazdów, bowiem policja obsługuje tam kolejne zdarzenie - kolizję dwóch ciężarówek na drodze objazdowej (DK88).

 

prz/ polsatnews.pl, dziennikzachodni.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie