Sebastian Kaleta wiceministrem i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej

Polska
Sebastian Kaleta wiceministrem i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej
Twitter/Min. Sprawiedliwości

Sebastian Kaleta został wiceministrem w resorcie sprawiedliwości oraz nowym przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - poinformował w poniedziałek resort sprawiedliwości.

"Premier Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro powołał Sebastiana Kaletę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz powierzył funkcję przewodniczącego Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich" - przekazał w komunikacie rzecznik prasowy MS Jan Kanthak.

 

"Bardzo dziękuję za zaufanie panu Ministrowi Zbigniewowi Ziobro oraz Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Bardzo wiele pracy zarówno w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Komisji Weryfikacyjnej przed nami" - napisał na Twitterze Sebastian Kaleta. 

 

"Mam godnego następcę. Powodzenia" napisał dotychczasowy przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki. 

 

 

Radca prawny, radny, zastępca przewodniczącego komisji weryfikacyjnej

 

Kaleta urodził się w 1989 r. Do liceum uczęszczał w Chełmie. W 2013 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zaś w 2017 r. ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i po zdaniu egzaminu zawodowego został radcą prawnym.

 

Od 2016 r. Kaleta współpracuje z Ministerstwem Sprawiedliwości, był m.in. rzecznikiem prasowym ministra sprawiedliwości. Z funkcji rzecznika zrezygnował, gdy od czerwca 2017 r. został członkiem Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. W marcu 2018 r. został zastępcą przewodniczącego tej komisji i - jak podano na stronie resortu - "zajmował się sprawami redukowania skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem, a dotyczącymi warszawskich nieruchomości".

 

Był też jednym ze współzałożycieli i wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Młodzi dla Polski (2012-2016).

 

Od ostatnich wyborów samorządowych w 2018 r. radny Warszawy. W Radzie zasiada w komisjach zajmujących się infrastrukturą i inwestycjami, integracją europejską oraz sportem.

 

Zmiana na stanowisku przewodniczącego komisji weryfikacyjnej była konieczna, gdyż dotychczasowy szef tej komisji i jeden z wiceministrów w MS - Patryk Jaki - uzyskał mandat europosła w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie