160 polskich kibiców meczu w Skopje otrzymało karę grzywny; 140 już ją uiściło

Świat
160 polskich kibiców meczu w Skopje otrzymało karę grzywny; 140 już ją uiściło
PAP/Andrzej Lange

Spośród 220 polskich kibiców zatrzymanych w weekend w Skopje 160 osób otrzymało zarzut i karę grzywny za udział w bójce; 140 spośród nich już uiściło orzeczoną grzywnę i odebrało dowody tożsamości - poinformowała w poniedziałek rzecznik MSZ Ewa Suwara.

- W piątek wieczór zostało zatrzymanych 220 osób z czego 60 zostało zwolnionych po wstępnym przesłuchaniu przez policje. 160 miało przedstawiony zarzut i została im orzeczona kara grzywny za udział w bójce. Z tych 160 osób 140 zapłaciło orzeczoną grzywnę i odebrało dowody tożsamości (...) i ich sytuacja prawna została wyjaśniona" - poinformowała rzecznik MSZ.

 

Nie ma informacji o 20 zatrzymanych osobach

 

Jak mówiła, na chwilę obecną MSZ nie ma informacji na temat sytuacji pozostałych 20 osób wobec, których została orzeczona kara grzywna i które tej grzywny jak dotąd nie zapłaciły. Podkreśliła, że konsul jest w kontakcie w miejscowymi władzami i monitoruje sytuację na bieżąco.

Suwara dodała, że ze względu na dużą liczbę zatrzymanych osób, został powołany sztab kryzysowy, w skład którego weszli przedstawiciele miejscowej policji, sądu, prokuratury, a także polskie służby konsularne i tłumacze.

 

Macedońska policja poinformowała w sobotę, że zatrzymała grupę polskich kibiców piłkarskich, którzy przyjechali do Skopje na piątkowy mecz biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw Europy. Przed spotkaniem doszło do starć na ulicach miasta.

 

W oświadczeniu policja poinformowała, że duża grupa Polaków walczyła między sobą w jednym z miejskich parków. Z materiałów opublikowanych przez lokalne media wynika, że policjanci musieli również interweniować w kawiarniach i na ulicach miasta.

 

Biało-czerwoni wygrali z Macedonią Północną 1:0 i z kompletem dziewięciu punktów prowadzą w tabeli grupy G kwalifikacji Euro 2020. W poniedziałek w Warszawie podejmą zajmujący drugie miejsce Izrael, który ma dwa punkty mniej.

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze