Zakorkowana A4: 30 km zatoru po wypadku w Brzegu. 12 km czekania na bramkach w Karwianach

Moto
Zakorkowana A4: 30 km zatoru po wypadku w Brzegu. 12 km czekania na bramkach w Karwianach
Google Maps
Na zdjęciu: Punkt Poboru Opłat w Karwianach.

W Brzegu (woj. dolnośląskie) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym. Korek miał 30 kilometrów. Utrudnienia miały miejsce w Zabrzu, gdzie w karambolu zderzyło się sześć aut osobowych. Z kolei przez remont nawierzchni w Punkcie Poboru Opłat Karwiany przed Wrocławiem zator aut jadących w kierunku do Zgorzelca ma 12 km. Zalecane są objazdy dla aut osobowych i dostawczych.

Dyżurny GDDKiA we Wrocławiu poinformował, że zator spowodowany remontem na bramkach w Karwianach w kierunku do Zgorzelca ma już 12 kilometrów długości.

 

- Zalecany jest objazd. Kierowcy aut osobowych i dostawczych powinni zjeżdżać z tej nitki autostrady najlepiej na węzłach w Opolu, by uniknąć stania w korku - powiedział dyżurny.

 

Karambol i zderzenie sześciu aut

 

Około godz. 18:00 doszło do karambolu w Zabrzu (woj. śląskie). Na odcinku pomiędzy Gliwicami a Katowicami zderzyło się sześć samochodów osobowych. Nikt nie został ranny, jednak ruch w kierunku Wrocławia odbywa się tam pasem prawym. Według GDDKiA utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać łącznie nawet półtorej godziny.

 

Dopiero około 17:30 odblokowany został lewy pas autostrady w kierunku Wrocławia. Pomiędzy węzłami Brzezimierz i Brzeg (woj. dolnośląskie) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym. Według onet.pl zderzyło się tam jednak więcej pojazdów: trzy ciężarówki i jedno auto dostawcze.

 

W zdarzeniu jedna osoba została ranna - poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej Centrali GDDKiA. Po zderzeniu całkowicie zablokowany był ruch w kierunku Wrocławia. Według RMF FM korek miał nawet 30 km długości.

 

Zalecany zjazd na węźle w Opolu

 

Policja i GDDKiA w komunikatach zalecały zjazd z A4 na wysokości węzła Opole Zachód lub węzła Opole Południe, aby ominąć przeszkodę. Utrudnienia trwały około 3 godziny.

 

RMF FM poinformowało także o utrudnieniu na łączniku A4 z S8 na węźle Wrocław Południe, gdzie zderzyły się cztery samochody, które zablokowały pas lewy i pas awaryjny.


Około godz. 15:00 zakończyły się utrudnienia na A4 w kierunku Katowic w Gliwicach pomiędzy węzłami Kleszczów i Ostropa. Doszło tam do wywrócenia się samochodu ciężarowego. Jedna osoba została ranna. Zablokowana została jezdnia w kierunku Katowic, a w kierunku Wrocławia nieprzejezdny był jeden pas jezdni. Utrudnienia w tym miejscu trwały około 3 godz.

pgo/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie