Nauczyciel miał klepać po pośladkach, obejmować i głaskać uczennice. Usłyszał zarzut

Polska
Nauczyciel miał klepać po pośladkach, obejmować i głaskać uczennice. Usłyszał zarzut
pixabay.com/SplitShire; Zdj. ilustracyjne

Nauczyciel z Krasnopola usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej czterech uczennic - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Suwałkach (woj. podlaskie). Ma również zakaz prowadzenia zajęć z małoletnimi dziewczętami. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Robert R., nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krasnopolu, miał się dopuścić pięciu takich czynów wobec czterech uczennic w wieku 15 lat - Jak poinformował Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy suwalskiej prokuratury.

 

Wyłumaczył, że naruszenie nietykalności cielesnej polegało na tym, że pedagog "klepnął dziewczynę po pośladkach, obejmował oraz głaskał po kolanach".

 

Prokuratura: to nie było molestowanie

 

Postępowanie początkowo zostało wszczęte w sprawie molestowania seksualnego, ale według prokuratury do takiej sytuacji nie doszło, bo nauczyciel nie dotykał intymnych części ciała dziewcząt.

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa raz w tygodniu na komendzie w Sejnach. Dodatkowo zakazał mu prowadzenia jakichkolwiek zajęć dydaktycznych z małoletnimi dziewczętami.

 

Robert R. ma także zakaz kontaktów z ustalonymi pokrzywdzonymi. Grozi mu do roku więzienia.

wka/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie