Dopadli gada w zaroślach. Żółw uciekł z terrarium

Polska

Informację o żółwiu przechadzającym się po ulicy Spalskiej w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie) przekazali policjantom mieszkańcy. Na miejsce wysłano patrol drogówki, który rozpoczął poszukiwania. Nie były one łatwe, gdyż do ulicy przylegają liczne tereny zielone. Gada w końcu zlokalizowano w pobliskich zaroślach.

Nietypowa interwencja tomaszowskiej drogówki miała miejsce we wtorek po południu przy ulicy Spalskiej. Przechodnie zapewniali, że widzieli żółwia, który przechadzał się chodnikiem w kierunku jezdni.


Ponieważ istniało niebezpieczeństwo, że zwierzę może wejść pod koła nadjeżdżających aut, dyżurny skierował na miejsce najbliższy patrol drogówki.


Policjanci rozpoczęli dokładną penetrację ulicy Spalskiej oraz ulic do niej przyległych, a także terenów zielonych. Poszukiwania nie były łatwe. Zaangażowali się w nie również przechodnie. Wspólnymi siłami odnaleziono gada w przydrożnych zaroślach.

 

Czerwonolicy powinien znajdować się w terrarium


Okazało się, że "zbiegiem" był żółw czerwonolicy, który powinien znajdować się w hodowlanym terrarium, bowiem gatunek nie występuje w Polsce w naturalnym środowisku - w przeciwieństwie do żółwia błotnego, któremu mógłby zagrażać.


Funkcjonariusze zaopiekowali się gadem do czasu przyjazdu służb z Leśnego Okręgu Koło Nadleśnictwa Piotrków Tryb., które ma już pod swoją opieką kilka egzotycznych zwierząt.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie