Szydło: trzymam kciuki za panią minister Witek

Polska

- Trzymam kciuki za panią minister Witek, jest naprawdę doskonałym parlamentarzystą, była świetnym szefem mojego gabinetu. Życzę, żeby ta nowa misja, która przed nią, przyniosła jej ogromną satysfakcję - powiedziała w "Graffiti" wicepremier Beata Szydło o Elżbiecie Witek, która według spekulacji medialnych ma zastąpić Joachima Brudzińskiego (który, podobnie jak Szydło, został europosłem).

Szydło stwierdziła również, że wierzy, że Witek "zostanie zapamiętana jako znakomity minister". Zaznaczyła jednak, że rolę osoby przedstawiającej szczegóły rekonstrukcji rządu zostawia premierowi Morawieckiemu.

 

- Wszystkie osoby, które wchodzą do rządu, to są osoby doskonale przygotowane - dodała.

 

"Nie wypisuję się z polskiej polityki"

 

Pytana przez Wojciecha Dąbrowskiego o swoją rolę w Parlamencie Europejskim, zapewniała: "nie wypisuję się z polskiej polityki".

 

- Mówi się, że ktoś, kto będzie pracował w PE przestaje być aktywny w polskiej polityce. Ja to rozumiem inaczej, uważam, że nasza drużyna, która wygrywa w Polsce, ma też dużo do zrobienia w Brukseli. Musi pracować na każdej płaszczyźnie - mówiła była premier.

 

Oceniając swój, najlepszy w kraju (ponad pół miliona głosów), wynik wyborczy, Szydło powiedziała: - spodziewałam się, że wynik nie będzie najgorszy.

 

- Miałam nadzieję, że uda się zrobić wynik, który pomoże naszej liście i też całemu ugrupowaniu - dodała. 

 

Stwierdziła też, że po wyborach "dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo dobre podstawy, aby myśleć o zwycięstwie jesienią". 

 

Dotychczasowe odcinki programu "Graffiti" dostępne są w zakładce Programy.

jm/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie