Rekonstrukcja rządu ma objąć wiceministrów. "Będzie wiele młodych osób"

Polska
Rekonstrukcja rządu ma objąć wiceministrów. "Będzie wiele młodych osób"
Twitter/Paweł Szefernaker

- Rekonstrukcja rządu obejmie m.in. kilku wiceministrów, na ich miejsce przyjdą osoby młode, pokolenie 30-40-latków; trzeba połączyć doświadczenie z młodością, to dobry przepis, na to jak rządzić - mówił w sobotę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Konieczność zmiany w rządzie wynika z tego, że wyborach do PE mandat otrzymało kilku ministrów: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Mandaty zdobyła też minister w KPRM Beata Kempa oraz wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

 

Do rekonstrukcji rządu ma dojść w nadchodzącym tygodniu. Według medialnych doniesień - 4 czerwca.

 

"Ważna jest cierpliwość"

 

Szefernaker pytany w RMF FM, czy obejmie stanowisko szefa MSWiA odparł, że to duże wyróżnienie i docenienie jego pracy, iż jego nazwisko pojawiło się wśród potencjalnych typów na tę funkcję. - Myślę, że w polityce ważna jest cierpliwość, pokora. Potrzebni są dziś w rządzie ludzie doświadczeni, którzy maja doświadczenie polityczne - zaznaczył.

 

Dodał jednocześnie, że w rządzie pojawią się osoby doświadczone, które "zbierały doświadczenie polityczne i w PiS i wcześniej może w Porozumieniu Centrum". - Także takie osoby będą - powiedział.

 

Jak wskazał, w składzie rządu pojawią się też nowi wiceministrowie. - Rekonstrukcja będzie także obejmowała wiceministrów i tam będzie wiele młodych osób - oświadczył.

 

"Trzeba połączyć doświadczenie z młodością"

 

Dopytywany, co znaczy "młodych", Szefernaker odparł: "Myślę, że to pokolenie 30-latków, pokolenie 40-latków. W polityce to jest bardzo młody wiek". - W tej drużynie trzeba połączyć doświadczenie z młodością i myślę, że to dobry przepis, na to jak rządzić - stwierdził.

 

Wiceszef MSWiA nie chciał podać nazwisk nowych ministrów i wiceministrów. Jak podkreślił, o zmianach w rządzie informował będzie premier Mateusz Morawiecki. 

zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie