Łódzkie: pijany wiózł autem dwuletniego syna. Spowodował kolizję

Polska
Łódzkie: pijany wiózł autem dwuletniego syna. Spowodował kolizję
Polsat News

Policjanci z Wielunia (Łódzkie) zatrzymali nietrzeźwego 29-latka z Łodzi, który wioząc w aucie dwuletniego syna, spowodował kolizję. Za narażenie dziecka na utratę życia lub uszczerbek na zdrowiu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia; poniesie też karę za jazdę po pijanemu.

Jak podała w piątek Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, do kolizji doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Wielgie. Funkcjonariusze zostali tam wezwani, po tym jak kierowca samochodu osobowego kia wjechał do przydrożnego rowu.

 

Po badaniu alkomatem okazało się, że 29-letni mężczyzna ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dziecko, które wiózł, z obrażeniami ciała zostało przewiezione do szpitala; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie. Według Kąckiej, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - w myśl obowiązujących przepisów – grozi mu do dwóch lat więzienia, a także utrata prawa jazdy.

 

Natomiast za narażenie dziecka, nad którym sprawca zobowiązany był sprawować opiekę, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie