USA: biura senatorów zaprzeczają, by wysłały list do Morawieckiego

Świat
USA: biura senatorów zaprzeczają, by wysłały list do Morawieckiego
Pixabay/temprb0

Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczyły, by wysłali oni list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu - podaje w czwartek Informacyjna Agencja Radiowa. Informacje IAR zaprzeczają doniesieniom Wirtualnej Polski na ten temat.

WP, powołując się na źródła w Kongresie USA, napisała, że grupa około 60 amerykańskich senatorów ma skierować list do premiera Morawieckiego, domagając się restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Według WP list ma być ujawniony w przeddzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

 

Wśród sygnatariuszy apelu WP z nazwiska wymieniła jedynie senator Tammy Baldwin z Wisconsin (która miała być też inicjatorką dokumentu) oraz senatora Marco Rubio z Florydy. W rozmowie z korespondentem Polskiego Radia biura senatorów zaprzeczyły, by wysłali oni list do szefa polskiego rządu w tej sprawie.

 

Pracownicy biura senatora z Florydy - jak przekazuje IAR - nie słyszeli o nowym liście w sprawie restytucji. "Asystenci Marco Rubio byli przekonani, że chodzi o list do premiera Morawieckiego z marca ubiegłego roku, który podpisało 59 senatorów" - podaje Agencja.

 

Informacjom WP zaprzeczyli też współpracownicy senator Tammy Baldwin. "Nasze biuro nie wysyłało kolejnego listu w tej sprawie" - brzmi treść oświadczenia biura prasowego Baldwin.

 

IAR zaznacza, że pełne zweryfikowanie informacji WP uniemożliwia to, że portal wskazał jedynie dwoje sygnatariuszy listu.(

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie