Abp Głódź napisał list do prezydent Gdańska ws. Trójmiejskiego Marszu Równości

Polska
Abp Głódź napisał list do prezydent Gdańska ws. Trójmiejskiego Marszu Równości
Polsat News

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź w liście skierowanym do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz napisał, że z satysfakcją przyjął jej oświadczenie w związku z V Trójmiejskim Marszem Równości, aczkolwiek nie wyczerpuje ono w pełni zaistniałych zdarzeń.

W trakcie sobotniego Trójmiejskiego Marszu Równości grupa kobiet ubranych w kolorowe stroje szła wokół umieszczonego na drzewcu rysunku waginy imitującego Najświętszy Sakrament - uznawany przez katolików za symbol ciała i krwi Chrystusa; całość imitowała procesję Bożego Ciała.

 

List metropolity gdańskiego

 

"Naruszona została harmonia życia społecznego i rażąco pogwałcono prawa i godność ludzi wierzących. Tymczasem, naszą wspólną troską winno być budowanie społeczeństwa opartego na wzajemnym szacunku" - podkreślił abp Głódź w liście.

 

Zwrócił w nim również uwagę, że po zaistniałych styczniowych tragicznych wydarzeniach (zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza), "Gdańsk i jego mieszkańcy, a także cała nasza ojczyzna potrzebują spokoju, refleksji i odpowiedzialnych decyzji służących dobru naszego miasta".

 

"Jestem głęboko poruszona"

 

We wtorek na briefingu prasowym Dulkiewicz powiedziała, że wystosowała list do grupy działaczy nazywających się Dziewuchy Dziewuchom, które są autorem w ich mniemaniu akcji happeningowej - w jej ocenie "bardzo szkodliwego działania, które miało miejsce podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości".

 

"Jestem głęboko poruszona tym, co wydarzyło się w sobotę na V Trójmiejskim Marszu Równości jako matka z dzieckiem i osoba wierząca" - oświadczyła prezydent Gdańska.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie