Premier: mamy bardzo dobrych kandydatów w miejsce ustępujących ministrów

Polska

Mamy bardzo dobrych kandydatów na ministrów; obecni ministrowie, którzy uzyskali mandaty europosłów mają dwa tygodnie na rezygnację z obecnych funkcji - mówił we wtorek w nocy dziennikarzom w samolocie z Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

W wyborach do PE mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 

Premier pytany o to, kiedy nastąpi rekonstrukcja rządu, odpowiedział, że nowi europosłowie obejmą nowe funkcje za kilka tygodni.

 

- Jest oczywiście przepis, że te osoby, które obejmują mandat europarlamentarzystów za kilka tygodni, w ciągu dwóch tygodni muszą z rezygnować z obecnych funkcji, a więc ministerialnych czy poselskich, więc to jest pewna podpowiedź, co do tego, kiedy (nastąpi rekonstrukcja rządu - red) - powiedział Morawiecki.

 

Premier pytany o to, czy są już kandydaci w miejsce ministrów, którzy opuszczą rząd, odpowiedział: "mamy bardzo dobrych kandydatów".

 

- Trzeba się rozstawać z tymi koleżankami i kolegami, a to byli znakomici ministrowie, wiceministrowie i po prostu wysokiej klasy profesjonaliści, była to przyjemność pracować z nimi w rządzie - mówił Morawiecki.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie