Ojczym molestował gwiazdę amerykańskiej telewizji. "Sprawdzał, czy nie mam guzów w piersiach"

Świat
Ojczym molestował gwiazdę amerykańskiej telewizji. "Sprawdzał, czy nie mam guzów w piersiach"
ellentv.pl/official photo

- Kiedy miałam 14 lat mój ojczym molestował mnie pod pretekstem sprawdzenia, czy nie mam guzów w piersiach. Później w nocy chciał włamać się do mojego pokoju, ale udało mi się uciec przez okno – wyznała 61-letnia Ellen DeGeneres w programie "My Next Guest Needs No Introduction" Davida Lettermana. Scenarzystka i aktorka szczegółowo opowiedziała o swojej traumie, aby ostrzec inne kobiety.

David Letterman zapytał aktorkę i scenarzystkę, która prowadzi własny program "The Ellen DeGeneres Show" zapytana, o to czy jej przeżycia z dzieciństwa wpłynęły na jej orientację seksualną. 

 

Ojczym wykorzystał moment

 

- Ludzie, którym się z tego zwierzyłem, mówią: "Och, dlatego jesteś lesbijką". Tylko ja już wcześniej byłam lesbijką, to przecież moje najwcześniejsze wspomnienia - powiedziała DeGeneres.

 

Według Ellen ojczym zaczął ją molestować w momencie, w którym u jej matki zdiagnozowano raka piersi.

 

- Teraz wiem, że wykorzystał moment. Pod  pozorem sprawdzenia, czy nie ma guzów, dotykał moich piersi. Pierwszy raz nie wzbudził u mnie podejrzeń - powiedziała amerykańska gwiazda. 

 

Uciekła przez okno 

 

Później pod nieobecność matki mężczyzna próbować włamać się do jej pokoju w nocy.

 

- Chciał wyważyć drzwi do mojego pokoju, więc wybiłam okno i uciekłam, bo wiedziałam, że dojdzie do czegoś więcej - powiedziała w godzinnej rozmowie z Davidem Lettermanem.

 

Ellen przez lata nie mówiła matce o zachowaniu swojego ojczyma. Jak twierdzi, "chciała ją chronić, ponieważ wiedziała, że jej wyznanie zrujnuje ich szczęście".

 

- Powinnam była bronić siebie. Nie mówiłam jej o tym przez kilka lat. A gdy jej powiedziałam, to mi nie uwierzyła. Była z nim przez kolejnych osiemnaście lat. W końcu go zostawiła, bo zaczął gubić się w swoich wytłumaczeniach - podkreśliła.

 

DeGeneres po raz pierwszy powiedziała o molestowaniu w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu dla kobiet "Allure" w 2005 r.

 

Steven Seagal rozpiął spodnie

 

Inna głośna sprawa o molestowanie seksualne wiąże się z Portią de Rossi, która prywatnie jest żoną Ellen DeGeneres. 

 

"Decydujące przesłuchanie do filmu Stevena Seagala miało miejsce w jego biurze. Powiedział mi o tym, jak ważna jest chemia poza ekranem, kazał mi usiąść i rozpiął swoje skórzane spodnie" - napisała w listopadzie 2017 roku na Twitterze.

 

Aktorka znana m.in. z serialu "Ally McBeal" nie sprecyzowała, o jaki film chodziło i kiedy opisana przez nią sytuacja miała miejsce.

 

DeGeneres napisała wtedy w komentarzu: "Jestem dumna z mojej żony".

 

 

Podobne zarzuty wobec Seagala wysunęły także inne aktorki, m.in. Julianna Margulies oraz Lisa Guerrero.

maw/hlk/ eu.usatoday.com

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!