Wykryto bakterie w kiełbasie wieprzowej. GIS podaje, że cały asortyment wyprzedano

Polska
Wykryto bakterie w kiełbasie wieprzowej. GIS podaje, że cały asortyment wyprzedano
Pixabay.com/ Charly_7777

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed bakteriami Listeria monocytogenes, które wykryto w partii kiełbasy wieprzowej "Kiełbasa surowa Metka Bawarska" oraz w partii produktu mięsnego "Polska w Folii”.

Producentem wyrobów jest PHU Zakład Masarski Różycki i Wilkowski S.c., Miedzno 32A, 86-150 Osie.

 

GIS poinformował we wtorek - w tzw. ostrzeżeniu publicznym dot. żywności - że obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań zleconych przez Inspekcję Weterynaryjną.

 

Ostrzeżenie dotyczy partii 20190516 produktu "Kiełbasa surowa Metka Bawarska" z terminem przydatności do spożycia 30.05.2019 oraz partii 20190515 produktu mięsnego "Polska w Folii" z terminem przydatności 04.06.2019.

 

Sanepid podał, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu ustalił, iż kwestionowanych partii nie ma w magazynie zakładowym oraz, że kwestionowane produkty sprzedano klientom indywidualnym poprzez sklepy firmowe lub inne sklepy detaliczne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

 

Ponadto, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu zakazał podmiotowi produkcji produktów niepoddanych obróbce termicznej do czasu uzyskania zadowalających wyników badań mikrobiologicznych.

 

Sanepid zaleca konsumentom, by nie spożywali wskazanych partii produktów.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie