Na Wiśle, Białej i Brynicy nadal przekroczone stany ostrzegawcze

Polska
Na Wiśle, Białej i Brynicy nadal przekroczone stany ostrzegawcze
OSP Goczałkowice Zdrój

Poziom wody w Wiśle, Białej i Brynicy nadal przekracza stany ostrzegawcze w pięciu punktach pomiarowych w woj. śląskim - wynika z wtorkowej informacji służb kryzysowych. Sytuacja jest stabilna; wody nie przybywa i nie ma zagrożenia powodziowego.

Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, we wtorek rano stany ostrzegawcze były jeszcze przekroczone na rzece Biała w punkcie pomiarowym Czechowice-Bestwina (o 16 cm), na Wiśle w Goczałkowicach (o 62 cm) i Bieruniu Nowym (o 32 cm) oraz na Brynicy w sołectwie pod tą samą nazwą (o 8 cm) i w Kozłowej Górze (o 18 cm). W każdym z punktów stan wody jest niższy niż dzień wcześniej, a sytuacja jest stabilna.

 

W związku z ustaniem opadów i obniżaniem się poziomu wód w rzekach, w sobotę po południu wojewoda śląski odwołał pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach cieszyńskim i żywieckim oraz w Bielsku-Białej, a w poniedziałek - także w całym powiecie bielskim.

 

W regionie nie ma obecnie podtopionych dróg, wszystkie szlaki komunikacyjne - drogowe i kolejowe - są przejezdne. Nie ma też utrudnień w dostawach prądu.

 

Służby kryzysowe ostrzegają, że na wtorek meteorolodzy przewidują w woj. śląskim burze z gradem. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km na godzinę; miejscami grad" - podano w komunikacie. Pierwsze burze spodziewane są w różnych częściach regionu przed południem i powinny ustać około godz. 21.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie