Gigantyczny ząb w Tatrach. Grupa z Azji wniosła go na Giewont

Kultura
Gigantyczny ząb w Tatrach. Grupa z Azji wniosła go na Giewont
Makiko Yamamoto

"Grupa Azjatów, ku zaskoczeniu wszystkich (uczestników wycieczki - red.) wnosiła na szczyt ząb gigantycznych rozmiarów" - poinformował Portal Tatrzański. Cel i okoliczności niecodziennej wyprawy wyjaśnił przedstawiciel organizatora Poznań Art Week Celebration. Okazało się, że za wszystkim stoi japońska artystka Makiko Yamamoto.

Według informacji przekazanej Polsat News przez Artura Adamczaka, starszego specjalistę ds. komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, rzeźba z Japonii najpierw przyleciała do Wielkopolski, skąd przetransportowano ją do Krakowa.

 

"Tam wykonano specjalne nosze (podobnych używa się m.in. do dostarczania jedzenia do schronisk - red.) i przy ich użyciu rzeźba została wniesiona na Giewont" - informuje Adamczak.

 

W akcji brała udział sama artystka, jej koledzy, a także doświadczony przewodnik tatrzański.

 

"Wycieczka dobrze przygotowana"

 

To właśnie w drodze na Giewont, na grupę z nietypowym ładunkiem natknęli się uczestnicy wycieczki organizowanej przez Portal Tatrzański.

 

"Na oko ząb miał przynajmniej 120 centymetrów wysokości, szerokość ciężko określić, (...) było to nie mniej niż 80-90 centymetrów" - przekazał portal. Według jego relacji, "nietypowa" wycieczka była dobrze przygotowana, a rzeźba właściwie zabezpieczona.

 

"Z tego performansu został zrobiony film, który zostanie zaprezentowany podczas Poznań Art Week Celebration. Tam też poznamy odpowiedź na pytanie dlaczego ząb i dlaczego szczyt" - poinformował Artur Adamczak. Wydarzenie rozpocznie się 31 maja w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

bas/luq/ polsatnews.pl, Polsat News, Portal Tatrzański
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie