Sejmik woj. podkarpackiego przeciw promowaniu ideologii LGBT

Polska
Sejmik  woj. podkarpackiego przeciw promowaniu ideologii LGBT
Sejmik Podkarpacki

Za przyjęciem stanowiska głosowało 17 osób, trzy były przeciwne, jeden radny wstrzymał się od głosu. W głosowaniu udziału nie wzięło ośmioro radnych, którzy byli obecni w czasie sesji. W podkarpackim 33-osobowym sejmiku zdecydowaną większość ma klub PiS, który liczy 25 radnych. 5 radnych ma klub Koalicji Obywatelskiej, trzech liczy klub PSL

 

W stanowisku radni napisali m.in. że "kierując się dobrem wspólnym, troską o rodzinę oraz dzieci, a także poszanowaniem zasad konstytucji, RP Sejmik Województwa Podkarpackiego wyraża sprzeciw wobec działań zmierzających do promocji ideologii tak zwanych ruchów LGBT, których cele pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadą wolności, tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi oraz prawem naturalnym".

 

"Działania postulowane oraz podejmowane w ostatnim czasie przez tak zwane ruchy LGBT oraz wspierające je środowiska polityczne mają charakter inżynierii społecznej, która w swoim zamyśle stwarza poważne zagrożenie dla porządku społecznego, uderzając w jego fundament jakim jest rodzina" - napisali radni.

 

"Alternatywna wizja człowieka"

 

W stanowisku podkreślono również, że ideologia LGBT proponuje "alternatywną wizję człowieka oraz nowych norm człowieka". "Dąży nie tylko do wywierania wpływu na różne sfery życia takie jak oświata, wychowanie, kultura i etyka, ale również ingeruję w sferę prywatną przysposobioną wyłącznie rodzinie" - można przeczytać w przyjętym dokumencie.

 

Radni zaznaczyli w nim, że „mając na względzie dobro polskich i podkarpackich rodzin stajemy w obronie naszej szkoły oraz systemu oświaty przed próbami narzucania szkodliwych i demoralizujących standardów mających negatywny wpływ na prawidłowy rozwój psychiczny dzieci i młodzieży”. „Nie zgadzamy się na jakiekolwiek próby ingerowania ideologii LGBT w procesie wychowania i kształcenia na każdym jego etapie” - napisali radni.

 

"Szanując przyrodzoną niezbywalną godność każdego człowieka protestujemy wobec nachalnego propagowania inicjatyw i treści przez ruchu LGBT i wzywamy o wycofanie ich z politycznego dyskursu" - zaznaczyli radni woj. podkarpackiego.

 

Jak tłumaczył radny PiS Jacek Kotula, który przedstawiał stanowisko w imieniu klubu, podobne dokumenty przyjęły samorządy woj. lubelskiego i małopolskiego. Przypomniał, że "cała sprawa ma swój początek" od przyjęcia przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego karty LGBT+. Zdaniem Kotuli na razie propaganda LGBT jest tylko w dużych miastach, ale jak zaznaczył jest "poprawność polityczna i nacisk mediów liberalnych i lewicowych, aby to schodziło w dół".

 

"Chcemy położyć temu tamę"

 

- Dlatego my, będąc mądrymi przed szkodą, chcemy położyć temu tamę, dlatego że chcemy bronić naszych dzieci, naszych wnuków, nasze rodziny i przedsiębiorców. Bo nawet firmy według tej deklaracji LGBT muszą przyjmować osoby, które są z różnymi dewiacjami, jeśli się ktoś nie zgodzi (zatrudnić taką osobę) może ona zaskarżyć go do sądu i płacić wysokie odszkodowania - stwierdził radny PiS.

 

Kotula podkreślił, że "zmusza się piekarzy, cukierników czy drukarzy, aby np. drukowali zaproszenia dla osób LGBT". - Właściciele tych przedsiębiorstw tego sobie nie życzą. Bronimy Konstytucji, która właśnie nam zapewnia to, że rodzice są pierwszymi nauczycielami wychowania do dojrzałości, do cielesności czy do miłości w rodzinie. Nie będą nam żadni Trzaskowscy albo inni latarnicy chodzić do szkoły i nie będą nam demoralizować naszych dzieci - powiedział Kotula.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie