Pociągiem za złotówkę. Przewozy Regionalne z promocją na Dzień Dziecka

Polska
Pociągiem za złotówkę. Przewozy Regionalne z promocją na Dzień Dziecka
flickr.com/Janusz Jakubowski

- 1 czerwca dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia pojadą pociągami POLREGIO za złotówkę - poinformował polsatnews.pl Dominik Lebda, rzecznik Przewozów Regionalnych. Ponadto, przewoźnik zorganizuje w Dzień Dziecka festyny w 14 lokalizacjach. - Chcemy zachęcić dzieci i młodzież, aby poznały przyjemność podróżowania pociągami - dodał rzecznik.

Promocja obejmie wszystkie połączenia POLREGIO zaplanowane na 1 czerwca w 15 województwach; natomiast w województwie pomorskim przejazdy dla osób poniżej 16. roku życia będą bezpłatne, ale tylko między godz. 6 a 22.

 

Aby kupić bilet za złotówkę, trzeba będzie przygotować dokument ze zdjęciem, który potwierdzi wiek podróżnego. 

 

- Chcemy zachęcić dzieci i młodzież, aby poznały przyjemność podróżowania pociągami. Wychodzimy z założenia, że im szybciej rozpoczynamy edukację z zakresu transportu kolejowego, tym łatwiej potem takich pasażerów pozyskać i przekonać do korzystania z naszych usług - stwierdził Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, w rozmowie z polsatnews.pl.

 

Festyny w wielu miastach Polski

 

Spółka zapowiada też rodzinne imprezy w kilkunastu miastach w Polsce, m.in. w Gdyni, Kielcach, Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu. Jak zapowiedział Dominik Lebda, Przewozy Regionalne przekażą podczas festynów "cały wachlarz wiedzy" o kolei i pociągach POLREGIO.

 

- Dzieci lubią słuchać o tym, jak funkcjonuje pociąg, na czym polega praca maszynisty. Młodzież woli się dowiedzieć, jak kupuje się bilet przez aplikację mobilną lub czy pociągiem można dostać się do szkoły lub innego miejsca - wyjaśnił. 

wka/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie