Netanjahu: mamy jeszcze czas na utworzenie koalicji

Świat
Netanjahu: mamy jeszcze czas na utworzenie koalicji
EPA/JIM HOLLANDER / POOL

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ocenił w poniedziałek, że wciąż jest czas na utworzenie koalicji rządowej, i wezwał do przystąpienia do niej szefa partii Nasz Dom Izrael Awigdora Liebermana. Czas na sformowanie koalicji upływa w środę.

Podczas konferencji prasowej w Knesecie Netanjahu zapewnił, że robi "wszystko co możliwe, by utworzyć prawicowy rząd i uniknąć niepotrzebnych wyborów, które będą kosztowały miliony szekli".

 

Lider Likudu oskarżył też Liebermana o impas w rozmowach koalicyjnych i próbę "paraliżu państwa na następne półtora roku". Dodał, że "jeśli będzie wola", to spór można "rozwiązać w dwie minuty".

 

Wcześniej w poniedziałek - jak relacjonują izraelskie media - doszło do krótkiego spotkania "ostatniej szansy" Netanjahu z Liebermanem. Miało ono zakończyć się fiaskiem. Media spekulowały po nim, iż Netanjahu ogłosi w poniedziałek, że konieczne są nowe wybory.

 

Równolegle Kneset przegłosował wstępny wniosek rządzącego Likudu, by rozwiązać tę izbę. By stało się to faktem, potrzebne są jeszcze dwa kolejne głosowania w tej sprawie.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie