Silne trzęsienie ziemi w Peru

Świat
Silne trzęsienie ziemi w Peru
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/Angelo_Giordano

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 8 nawiedziło w niedzielę północną i środkową część Peru - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Na razie nie ma doniesień na temat ewentualnych ofiar ani zniszczeń.

Tymczasem służby ratunkowe peruwiańskiego rządu poinformowały na Twitterze, że zarejestrowano wstrząsy o magnitudzie 7,2. W stolicy kraju, Limie, ludzie wybiegli ze swoich domów ze strachu. W wielu miastach Amazonii odnotowano przerwy w dostawie prądu - podaje agencja Associated Press.

 

Ziemia zatrzęsła się około 180 km na wschód od miasta Moyobamba na głębokości 105 km - podały USGS, na które powołuje się Reuters.

 

Te same służby, cytowane przez AP, przekazały, że do trzęsienia ziemi doszło ok. godz. 2.40 nad ranem czasu lokalnego, 80 km na południowy wschód od miejscowości Lagunas i 158 km na północny wschód o większego miasta Yurimaguas.

 

Na razie nie ma informacji na temat ewentualnych ofiar ani poważnych zniszczeń. Trzęsienia ziemi, które występują blisko powierzchni, generalnie powodują większe zniszczenia - wskazuje AP.

 

Peru położone jest w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych otaczającej Ocean Spokojny

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie