Jak zagłosowały województwa zagrożone powodzią? Lider jest tylko jeden

Polska
Jak zagłosowały województwa zagrożone powodzią? Lider jest tylko jeden
PAP/Darek Delmanowicz

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w regionach zagrożonych w ostatnich dniach powodzią - wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsat News. Najwięcej głosów partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła na Podkarpaciu. Jedynie na Śląsku Koalicja Europejska zdobyła podobną liczbę głosów, co PiS.

Na Podkarpaciu PiS osiągnął najwyższy wynik spośród wszystkich województw - 60,7 proc. Koalicja Europejska zdobyła 23,1 proc., Konfederacja 7,3 proc., a Wiosna 4,1 proc. 

 

Na Śląsku zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (40,9 proc.) z niewielką przewagą nad Koalicją Europejską (39,3 proc.). Za nimi uplasowały się Konfederacja (7 proc.) i Wiosna (6,3 proc.).

 

W Świętokrzyskiem liderem jest także PiS, który uzyskał 55,3 proc. Na drugim miejscu znalazła się KE (31,7 proc.). Konfederacja uzyskała 5,6 proc., a Wiosna 3,7 proc.

 

Na Lubelszczyźnie Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 55,6 proc. pokonało Koalicję Europejską (30,3 proc.). Konfederacja zdobyła tam 5 proc., a Wiosna 3,5 proc. 

 

Eurowybory 2019

 

W skali kraju zwycięzcą również zostało PiS, na które zagłosowało 42,4 proc. wyborców - podał Ipsos w badaniu exit poll. Dalej znalazły się Koalicja Europejska (39,1 proc.), Wiosna (6,6 proc.) i Konfederacja (6,1 proc.). Kukiz'15 i Lewica Razem nie przekroczyły progu wyborczego.

 

wka/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie