Czarnecki, Wałęsa, Mucha, Rafalska. Zobacz największych przegranych tych wyborów

Polska
Czarnecki, Wałęsa, Mucha, Rafalska. Zobacz największych przegranych tych wyborów
PAP/Radek Pietruszka

Do Parlamentu Europejskiego nie dostaną się m.in. były wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki, posłanka PO Joanna Mucha, europosłowie PO Janusz Zemke i Michał Boni, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska - wynika z badania exit poll IPSOS dla Polsat News.

Czarnecki w 2004 roku dostał się do Parlamentu Europejskiego z list Samoobrony RP z okręgu dolnośląskiego. W 2009 roku reprezentował PiS w okręgu kujawsko-pomorski, a 5 lat później okręg wielkopolski. W tym roku startował z drugiego miejsca na liście warszawskiej (po Jacku Saryusz-Wolskim). W latach 2014-2018 był wiceprzewodniczącym europarlamentu.

 

Do PE mają się nie dostać też m.in. były marszałek Sejmu i europoseł Marek Jurek ("jedynka" na liście Kukiz'15 w Wielkopolsce), poseł Piotr Liroy-Marzec ("jedynka" Konfederacji w Wielkopolsce), europoseł Jarosław Wałęsa (KE), wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), lider Razem Adrian Zandberg, poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański, wiceminister kultury Jarosław, Sellin, były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oraz posłanka PiS Joanna Lichocka.

 

Według badania niepewny jest mandat m.in. europosła i byłego komisarza UE PO Janusza Lewandowskiego, byłego europosła Janusza Korwin-Mikkego (Konfederacja), byłego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, wieloletniego europosła Bogusława Liberadzkiego (KE) i byłej szefowej MSZ Anny Fotygi.

jm/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie