Opiekowała się 90-letnim mężczyzną. Z jego konta regularnie znikały pieniądze

Polska
Opiekowała się 90-letnim mężczyzną. Z jego konta regularnie znikały pieniądze
Polsat News

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali Bożenę K., która przez trzy miesiące opiekowała się starszym mężczyzną. " W tym czasie miała używać wielokrotnie jego karty bankomatowej, dokonując transakcji finansowych na łączną kwotę prawie 330 tys. zł" - poinformowała podkom. Marta Sulowska.

Do policjantów z komendy na Woli zgłosiła się rodzina starszego mężczyzny, która powiadomiła o kradzieży pieniędzy z jego konta bankowego. - Z ustaleń wynika, że pieniądze miały znikać z konta bankowego w ciągu trzech miesięcy. W tym czasie mężczyzną w wieku około 90 lat opiekowała się 54-letnia Bożena K. - informuje podkom. Marta Sulowska z wolskiej komendy policji.

 

Funkcjonariusze szybko ustalili, że związek ze znikającymi pieniędzmi może mieć właśnie opiekunka starszego mężczyzny. - Okazało się również, że jest ona poszukiwana dwoma zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu i była notowana - przekazuje Sulowska. Chodzi o przestępstwa m.in. przeciwko mieniu.

 

Policjanci ustali miejsce pobytu kobiety. - Bożena  K. została zatrzymana w jednej z warszawskich dzielnic, gdzie mieszkała i opiekowała się już inną osobą - poinformowała podkom. Sulowska. Sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie