Niewielka przewaga PiS nad Koalicją Europejską w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Polska
Niewielka przewaga PiS nad Koalicją Europejską w ostatnim dniu kampanii wyborczej
Polsat News

W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS może liczyć na prawie 38 proc. głosów, na Koalicję Europejską chce zagłosować 35 proc. Polaków - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Badanie wskazuje, że do urn wyborczych wybierze się mniej niż 40 proc. Polaków.

Wiosna Roberta Biedronia może liczyć na 6 proc. głosów, Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy może spodziewać się wyniku na poziomie 5 proc., podobnie Kukiz'15. Według prognoz, Lewica Razem - Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej nie przekroczy progu wyborczego (2,1 proc.). Około 6 proc. wyborców nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

Według sondażu IBRiS opublikowanego w piątek przez Onet, 37,4 proc. Polaków zdecydowanie deklaruje chęć wzięcia udziału w odbywających się 26 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego. Około 13 proc. odpowiada, że "raczej" wybierze się do urn. Zdecydowaną niechęć wzięcia udziału w wyborach wyraża ponad 26 proc. respondentów, a 21 proc. deklaruje, że raczej tego nie zrobi. 1 proc. badanych nie wie, czy weźmie udział w głosowaniu.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie