"Dla niektórych to jest klęska, dla nas to jest szansa". Kajakarze na wezbranych rzekach

Polska
"Dla niektórych to jest klęska, dla nas to jest szansa". Kajakarze na wezbranych rzekach
Facebook/Bartosz Czauderna - Whitewater Kayaker

Południe Polski walczy z ulewnymi deszczami, które znacznie podniosły stan rzek. Ekstremalne warunki hydrologiczne wykorzystali... kajakarze górscy, którzy dzięki temu intensywnie trenują w kraju przed mistrzostwami świata.

Aby trenować kajakarstwo freestylowe potrzebne są silne fale, które rzadko można spotkać na polskich rzekach. Sytuacja zmieniła się w ostatnich dniach w związku z obfitymi opadami na południu kraju.

 

Z okazji postanowili skorzystać kajakarze - wicemistrz Europy we freestyle'u kajakowym Bartosz Czauderna i były mistrz Polski Jakub Hankiewicz, którzy rozpoczęli treningi na wezbranej rzece Rabie w Myślenicach w Małopolsce.

 

 

 

Sportowcy przyznają, że okazja do treningu zdarza im się w Polsce bardzo rzadko. - Szansa jest bardzo rzadka, raz na rok, raz na dwa, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi - powiedział Jakub Hankiewicz w rozmowie z portalem Myślenice Itv. 

 

Kajakarze podkreślają, że wezbrana rzeka "dla niektórych to jest klęska, dla nas to jest szansa na którą czekamy". 

 

- Całą zimę spędzam w Ugandzie trenując właśnie na takich falach - powiedział Bartosz Czauderna.

 

Teraz kajakarz może trenować w kraju.

 

 

- Wszelkie środki bezpieczeństwa są z naszej strony zachowane. Największym zagrożeniem są drzewa, lodówki, śmieci, czyli to co ludzie lubią wyrzucać do rzeki - dodał sportowiec.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie