150 km/h nad przepaścią. Otwarto ekstremalną tyrolkę

Kultura

Blisko trzykilometrowa trasa nad kamienistym zboczem górskim pokonywana z prędkością 120-150 km/h. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich otwarto najdłuższą na świecie kolejkę tyrolską. Przed dwoma dniami kolejkę wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłuższą na świecie. Ma być największą atrakcją turystyczną w tym rejonie i przyciągać miliony turystów do Ras al-Chajma.

- Kolejka jest zaledwie jednym z wielu pomysłów jakie mamy dla naszego regionu. Chcemy zbudować tu, w górach, ośrodek turystyczny dla ludzi ceniących prawdziwą przygodę. To będzie świetna rozgrzewka przed planowaną przez nas budową prawdziwych atrakcji na wybrzeżu - Haitham Matter z Urzędu ds. Rozwoju Turystyki. 


Oficjalny certyfikat Guinnessa został przekazany władcy Ras al-Chajma szejkowi Ahmedowi Saudowi bin Saqr Al Qasimi. To on był pierwszą osobą, która przeszła próbną jazdę na nowo wybudowanej linii.


Amatorom ekstremalnych doznań kolejka umożliwia zjazd z prędkością do 120-150 km/h na wysokości prawie 1700 metrów nad poziomem morza. Jest już otwarta dla zwiedzających i co 5 minut może zjechać nią  kolejny turysta. Region ma stać się wiodącym ośrodkiem aktywnej turystyki na Bliskim Wschodzie i przyciągać turystów jak Dubaj czy Abu Zabi.


Reuters, AP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie