Biedroń: wiem, że dzisiaj Giertych jest pożyteczny dla PO, ale sorry, są jakieś granice

Polska

- Ja wiem, że dzisiaj Roman Giertych jest pożyteczny dla PO, ale sorry, są jakieś granice, których nie można przekroczyć. Zapamiętam do końca życia to, co mówił o osobach homoseksualnych, jak straszył Unią Europejską, jak ubierał dzieci w mundurki, jak ocenzurował podręcznik - mówił w "Polityce na Ostro" Robert Biedroń, lider Wiosny.

"P. Śmiszek z Wiosny napisał pod wspólnym zdjęciem moim, taty i panów Truskolaskich z sobotniej demonstracji KE: »brrr. Jak można być dumnym z takiego zdjęcia«. Wstyd p. Śmiszek, czy tak pan walczy z hejtem?" - napisała na Twitterze córka Romana Giertycha, Maria.  

 

Robert Biedroń, pytany o ten komentarz swojego partnera i kandydata Wiosny do Parlamentu Europejskiego, powiedział: - Można być dumnym ze zdjęcia z Romanem Giertychem, który wprowadzał do szkół program "zero tolerancji"? Który wprowadził Młodzież Wszechpolską na salony? Który obrażał osoby LGBT, podważał demokrację, nazywał Platformę Obywatelską "ciamciaramcią"? 

 

- Czy można być dumnym z takiej osoby przy swoim boku? Ja uważam, że pewien kręgosłup moralny w polityce trzeba mieć - mówił lider Wiosny w programie Agnieszki Gozdyry. 

 

Więcej odcinków programu dostępnych jest tutaj.

jm/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie