Bmw wjechało w przystanek. Rannych pięciu studentów

Moto

26-letni kierowca samochodu osobowego marki BMW uderzył w przystanek na ul. Balickiej w Krakowie, wjechał wprost w stojącą grupę studentów Uniwersytetu Rolniczego. Pięć osób zostało rannych. Jedna kobieta jest w stanie ciężkim, trafiła do szpitala z urazami głowy i nogi. Nie jest znany stan pozostałych osób. Kierowca miał 0,3 promila alkoholu we krwi. W piątek zostanie przesłuchany. 

- Około godziny 12 na ulicy Balickiej, na wysokości Uniwersytetu Rolniczego, kierujący pojazdem bmw, jadąc w kierunku Balic, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu - wyjaśnił okoliczności wypadku sierż. szt. Piotr Szpiech z krakowskiej policji. 

 

W rozmowie z Polsat News przyznał, że badanie kierowcy wykazało, że był on "w stanie po użyciu alkoholu". - Badania wykazały stężenie 0,3 promila w wydychanym powietrzu - wyjaśnił sierż. szt. Szpiech. Mężczyzna został zatrzymany. 

 

Od 2015 do 2018 roku kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem alkoholu. 

 

 

Jedna z rannych osób jest w stanie ciężkim 


W wyniku wypadku rannych zostało pięć osób, na miejscu były cztery załogi pogotowia ratunkowego. Jedna z rannych osób jest w stanie ciężkim, trafiła do szpitala z urazami głowy i nogi.

 

Policja musiała kierować ruchem ze względu na zablokowany jeden pas jezdni.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości profilu Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

grz/maw/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie