Podejrzany o spowodowanie wypadku na Zakopiance pozostaje na wolności

Polska
Podejrzany o spowodowanie wypadku na Zakopiance pozostaje na wolności
Polsat News

Sąd Rejonowy w Nowym Targu odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie poniedziałkowego wypadek na Zakopiance w miejscowości Rdzawka - poinformowała w czwartek zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski.

- Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. W następnym tygodniu rozważymy złożenie zażalenia na tą decyzję - dodał prokurator Bryniarski.

 

W środę kierowca usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Oprócz śmierci jednego człowieka, na skutek wypadku 10 osób trafiło do szpitali.

 

Wypadek w Rdzawce

 

Na Zakopiance w miejscowości Rdzawka w poniedziałek po godz. 11. zderzyły się cztery pojazdy - dwa auta osobowe, jeden samochód dostawczy i autobus. Autobus przewrócił się na bok, ale podróżujący nim pasażerowie sami zdołali opuścić pojazd. Kierowca samochodu dostawczego nie przeżył.

 

Do szpitali w Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie trafiło łącznie 10 osób, w tym dwie ciężej ranne. W wypadku brały udział łącznie 32 osoby, z czego zdecydowana większość to pasażerowie autobusu. Pozostali poszkodowani nie doznali poważniejszych obrażeń.

 

Ustalenia policji

 

Ze ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym Oplem poruszając się w kierunku Krakowa wyprzedzając ciąg pojazdów zderzył się z jadącą z naprzeciwka osobową Mazdą, której kierowca chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał na bok.

 

Mimo tego manewru doszło do zderzenia bocznego osobówek, a następnie kierujący Oplem zderzył się czołowo z samochodem dostawczym, a ten z kolei zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze