"Zrzućmy ten balast zła i gloryfikowania mniejszości". Apel prezes Akcji Katolickiej przed wyborami

Polska
"Zrzućmy ten balast zła i gloryfikowania mniejszości". Apel prezes Akcji Katolickiej przed wyborami
PAP/Łukasz Gągulski
Marsz Równości organizowany przez Stowarzyszenie Queerowy Maj pod hasłem "Zróbmy sobie raj"

Powiedzmy "nie" kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci. Powiedzmy "nie" prawu, które przestaje być prawem. Nie pozwólmy na spełnienie marzeń postkomunistów i uzurpatorów - podkreśla prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak w komunikacie przekazanym w środę Polskiej Agencji Prasowej.

Jak zaznaczono w komunikacie, "najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego stają się przedmiotem szczególnej troski i czynnego zaangażowania wszystkich świeckich członków Kościoła".

 

"Dawanie świadectwa przeobrażania rzeczywistości społecznej mocą Ewangelii było zawsze wyzwaniem, a dziś, w obliczu wprowadzania prawa przewracającego naturalny porządek świata, staje się dla katolików w całej Europie zadaniem priorytetowym" - czytamy w komunikacie Akcji Katolickiej.

 

"Wynaturzony świat i Europa"

 

Jego autorzy podkreślają też, że napawa ich troską coraz bardziej "wynaturzony świat i Europa, w której zaginęły wszelkie podstawy moralnego porządku".

 

"Spoglądamy na naszą niepodległą i zadajemy sobie pytanie: jak radować się wolnością, kiedy tak jak przed stu laty osacza Polskę tylu zakłamanych ludzi? Radujących się z podłego poniżania i urągania ciągle katolickiemu społeczeństwu. Czas zatrzymać to przeświadczenie o bezkarności i wyjątkowym zdziczeniu. Wbijania się siłą i podstępem do naszych rodzin, szkół naszych dzieci, polskiej kultury i tradycji, prawa i gospodarki" - głosi komunikat.

 

Prezes Akcji Katolickiej, zwracając się w komunikacie do swoich członków, zwraca uwagę na odpowiedzialność za prawo. "Zrzućmy ten balast zła i gloryfikowania mniejszości. Powiedzmy "nie" kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci. Powiedzmy "nie" prawu, które przestaje być prawem. Nie pozwólmy na spełnienie marzeń postkomunistów i uzurpatorów" - apeluje w komunikacie Furtak.

 

Eurowybory

 

Przypomina w nim również słowa św. Jana Pawła II, "ewangelicznego świadka sprawiedliwości i pokoju", który wielokrotnie podkreślał i wskazywał nam na ważność dokonywanych wyborów.

 

"Prośmy o wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz świętych patronów Europy, aby na nowo wnieść w jej życie społeczne ewangeliczne orędzie, poszanowanie życia, sprawiedliwości i pokoju. Możemy to uzyskać idąc do urn wyborczych wybierając chrześcijańskie wartości" - podkreśla prezes Akcji Katolickiej.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie