Przyznał się, że wykorzystywał seksualnie swojego 8-letniego siostrzeńca. Trafił do aresztu

Polska
Przyznał się, że wykorzystywał seksualnie swojego 8-letniego siostrzeńca. Trafił do aresztu
Public Domain Pictures/George Hodan

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Świdnicy 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o seksualne wykorzystywanie swojego siostrzeńca - 8-letniego chłopca. Mężczyzna przyznał się do zarzutów; grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak powiedział w środę Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusiny, o tym, że 8-letni chłopiec może być molestowany zawiadomili prokuraturę pracownicy opieki społecznej z miejscowości w powiecie świdnickim.

 

Prokuratura po przesłuchaniu pracowników opieki społecznej oraz członków rodziny chłopca wydała nakaz zatrzymania jego 39-letniego wujka. Mężczyźnie postawiono trzy zarzuty. - Zarzuty dotyczą m.in. doprowadzenia małoletniego do innych czynności seksualnych - powiedział prokurator. Zdaniem śledczych 39-latek m.in. dotykał narządów płciowych chłopca oraz masturbował się przy nim. Do przestępstw miało dochodzić od kwietnia do połowy maja tego roku.

 

Mężczyzna podejrzany jest również o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją siostrą - matką 8-letniego chłopca.

 

Prokurator Rusin powiedział, że 39-latek przyznał się do zarzutów. - Tłumaczył, że jako chłopiec był wykorzystywany seksualnie przez innego chłopca - powiedział prokurator.

 

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie