Sprawa profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Elżbieta P. składa zażalenie

Polska
Sprawa profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Elżbieta P. składa zażalenie
Polsat News

Do Sądu Rejonowego w Płocku (Mazowieckie) wpłynęło zażalenie Elżbiety P. na jej zatrzymanie przez policję w związku z dochodzeniem w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Na początku maja kobiecie przedstawiono zarzut obrazy uczuć religijnych.

- Po wpłynięciu zażalenia "na czynność zatrzymania przez policję" sprawa została zarejestrowana; termin jej rozpoznania nie został jeszcze wyznaczony - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Płocku Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

 

- Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozpoznania zażalenia. Zażalenie wpłynęło wprost do sądu. Został wylosowany sędzia do rozpoznania sprawy. Dalsze czynności to wypożyczenie akt celem rozpoznania zażalenia - powiedziała sędzia Wiśniewska-Bartoszewska. Jak dodała, zażalenie Elżbiety P. wpłynęło do sądu w piątek.

 

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika m.in. na koszach na śmieci i na przenośnej toalecie plakatów i nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

 

W sprawie zarzut z art. 196 kodeksu karnego usłyszały dotąd dwie kobiety, mieszkanki Warszawy, w tym na początku maja 51-letnia Elżbieta P. W jej mieszkaniu policja przeprowadziła przeszukanie, a następnie zatrzymała kobietę i po przewiezieniu do komendy w Płocku przesłuchała - podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu, odmówiła składania wyjaśnień.

 

Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutu podejrzana została zwolniona.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie