Duński klub chce zwiększyć frekwencję na trybunach. Oferuje nie tylko darmowy bilet

Świat
Duński klub chce zwiększyć frekwencję na trybunach. Oferuje nie tylko darmowy bilet
Pixabay.com/ PublicDomainPictures

Klub duńskiej piłkarskiej Superligi AC Horsens, zmagający się z niską frekwencją na trybunach, uruchomił kampanię, która oferuje nie tylko darmowy bilet, ale też bezpłatne piwo w nieograniczonych ilościach, pod warunkiem aktywnego dopingowania zespołu.

Każdy zainteresowany kibic musi się zgłosić do klubu osobiście na rozmowę kwalifikacyjną przed specjalną komisją i podpisać kontrakt, w którym zobowiąże się do intensywnego dopingowania drużyny podczas meczów u siebie na stadionie Casa Arena i obecności na każdym spotkaniu.

 

Obiekt może pomieścić 10,5 tysiąca widzów, lecz średnia ubiegłego sezonu wyniosła zaledwie 3,5 tysiąca. Teraz klub przygotował „trybunę nastrojową” z miejscem dla tysiąca widzów, na której będzie serwowane piwo. Część z nich otrzyma możliwość picia go bezpłatnie.

 

- To jest specyficzny kontrakt i wymaga aktywnego wsparcia drużyny przez cały sezon. Dlatego z każdym spotkamy się w cztery oczy. Tym, którzy będą stać w kącie i tylko pić piwo anulujemy go natomiast, ci którzy wykażą się patriotyzmem będą dodatkowo nagradzani. Naszym celem jest pozyskanie grupy co najmniej 100-200 stałych i oddanych kibiców - wyjaśnił dyrektor klubu Kristian Nielsen.

 

Dodał, że kampania spotkała się ze sprzeciwami organizacji antyalkoholowych, które uważają, że piwo nie powinno być serwowane na arenach sportowych.

 

- Naszym zdaniem jest to jednak napój integrujący, ściśle związany ze sportem i jego spożywanie polepsza nastrój na trybunach, tak potrzebny naszej drużynie - wyjaśnił Nielsen na łamach lokalnego dziennika „Horsens Folkeblad”.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie