W rękach wykładowcy wystrzeliła broń. Dwóch studentów Wyższej Szkoły Policji rannych

Polska
W rękach wykładowcy wystrzeliła broń. Dwóch studentów Wyższej Szkoły Policji rannych
wspol.edu.pl

- Krótko po godz. 16 doszło do nieszczęśliwego wypadku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W trakcie zajęć z tzw. wyszkolenia strzeleckiego w rękach wykładowcy-instruktora wypaliła broń i dwójka policjantów, uczestnicząca w tych zajęciach, została ranna - przekazał polsatnews.pl rzecznik prasowy WSPol podinsp. Marcin Piotrowski. Jak dodał, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałkowych zajęciach uczestniczyli studenci pierwszego roku.

 

- Rannym natychmiast została udzielona pomoc. Zostali przewiezieni do szpitala - poinformował polsatnews.pl podinsp. Piotrowski.

 

Jak podkreślił, wykładowca, w rękach którego wystrzeliła broń, to jeden z "najlepszych i najbardziej doświadczonych wykładowców" szkoły w Szczytnie.

 

Mężczyzna ma blisko 30 lat stażu, bez żadnych uchybień. Do czasu wyjaśnienia sprawy, został odsunięty od prowadzenia zajęć.

 

Opieka psychologów

 

Pozostali studenci i sam wykładowca, który - jak podkreślił rzecznik WSPol - bardzo przeżywa tę sytuację, zostali objęci opieką psychologów.

 

Na miejscu znajdują się funkcjonariusze komendy powiatowej policji oraz prokurator. 

 

- W Wyższej Szkole Policji zostanie ponadto przeprowadzone postępowanie wyjaśniające i na podstawie tych ustaleń zostaną podjęte stosowne decyzje - dodał rzecznik uczelni. 

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie